Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
PSAI - Professional Scuba Association International

Foto

Organizacja PSAI jest jedną z najstarszych
organizacji nurkowania technicznego na świecie.


Od wielu lat była to mała, specjalistyczna organizacja, która z przeważającej częsci zajmowała się szkoleniami związanymi z głębokim nurkowaniem na powietrzu. Założycielem tej organizacji jest Hal Watts.

PSAI została założona we florydzkiej szkole nurkowej w 1962 roku przez Hala Wattsa w Orlando na Florydzie. Swoją przygodę z nurkowaniem Hal Watts’es rozpoczął w 1955 roku podczas studiów prawa. W 1960 Hal rozwijał swoje umiejętności nurkując na głębokość większą niz 40 m.

W 1967 roku, używając specjalistycznych metod nurkowych osiągnął głębokość 119 m. Zdarzenie to odnotowane zostało w Księdze Guinness’a. Ze względu na to, iz tak głębokie nurkowania są niebezpieczne dla człowieka, zostały uznane ze rodzaj sportów ekstremalnych, niemalże na granicy hazardu. Z tego względu każdy następny rekord nie został zapisany do Księgi Guinnessa

W 1970 roku Hal napisał pierwszy manual do Extended Range Deep Diving dla instruktorów i prowadził specjalistyczne kursy dla zainteresowanych. Jednym z projektów Hala była produkcja kolorowego filmu na taśmie 16 mm pt: „Deep Diving” w Wakulla Springs na Florydzie.

Hal Watts założył specjalistyczny klub nurkowy pod nazwą: “Forty Fathom Scubapros”. Organizacja działała bardzo aktywnie, lecz brak zrozumienia innych nurków i organizacji spowodował, że organizacja rozwiajała sie bez większego rozgłosu. W latach 70-tych organizacja unowocześniała i rozwijała technikę i umiejętności nurkowania głębokiego na powietrzu.

Podczas wielkiego rozwoju agencji nurkowych w latach 80-tych PSA stało sie czołową organizacją nurkową. PSA starannie dobierało instruktorów, jednocześnie dbając o zachownie techniki nurkowania. Wiele organizacji ceniło program PSA za wysoką jakość i możliwość zdobycia certyfikatu.

Teraz PSA ma swoją centralę w Ocala na Florydzie oraz swoje międzynarodowe przedstawicielstwa na całym świecie: Ameryka. Włochy, Anglia, Czechy, Polska. PSA nieustannie rozwija grono swoich instruktorów i nurków starannie przestrzegając standardów i procedur.

Podczas spotkania członków organizacji na początku 2005 roku, struktura kursów została zrekonfigurowana. Schemat został ustalony włączając logiczną scieżkę programu rozszeżonego, tradycyjna scieżka treningowa nurkowania głębokiego z Nitrox do Trimix i scieżki Rebreather’owej. Ta technika daje perspektywe studentom skoncentrowania sie na najważniejszych i głównych aspektach szkolenia, bez tracenia czasu na wykonywanie zbędnych (na ten czas) zadań. W tym samym czasie, każdy uczeń PSA otrzyma najwyższej jakości szkolenie prowadzone przez znakomitych instruktorów. Szkolenia i instrukcje PSA opierają się na wizualnym przedstawieniu i omówieniu zagadnień.
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH