Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Kamieniołom Groszowice-Ovita

Foto
Opis akwenu:
Jest to wyrobisko po eksploatacji margla wapiennego. Główna atrakcja, czyli koparka, znajduje się na około 8m. Atrakcje są obojkowane ( koparka, blaszany barak) bez tego znalezienie ich było by trudne ze względu na spore rozmiary zalewu.
Koparka jest imponująca. Można wpłynąć do środka, zaraz przy wejściu znajduje się tablica rozdzielcza. Koparki pilnuje imponujących rozmiarów szczupak, który zdaje się w ogóle nie przejmować nurkami :).
Od Koparki biegną dwie poręczówki. Udając się tą, która podpisana jest "pompy" po około 20 min płynięcia (spokojne tempo, z max głębokością 16m) dopłyniemy do metalowej konstrukcji, na której znajduje się spory barak.
Opis dojazdu GPS 50° 38'40.00"N, 17° 56'17.00"E Z autostrady A-4 odbijamy drogą nr 423 na Opole i mijamy miejscowość Chorula. Jedziemy dalej główną drogą, po prawej stronie będziemy mieć stacje kolejową. Akwen znajduje się przy ul Marka z Jemielnicy.
Do wody możemy dojechać skręcając zaraz za starą cementownią i jadąc do plaży, lub dalej przy ogródkach działkowych drogą szutrową od asfaltówki, można dojechać nad samą wodę, wejście z plaży
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH