Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
2006.09 Egipt Sharm el Sheikh

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

W dniach 12.09.2006 - 26.09.2006, miał miejsce kolejny wyjazd nurkowy z udziałem płetwonurków z Opolskiego Centrum Nurkowego.  Tradycyjnie już,  celem  podróży było Sharm El Sheikh. Przez 14 dni planowane były nurkowania w najbardziej znanych  miejscach nurkowych Parku Narodowego Ras Mohamed, wysp Tiranu i wraku statku SS Thistlegorm. Pewną nowością była zmiana  bazy nurkowej, gdyż tym razem po  raz pierwszy korzystaliśmy z usług Centrum nurkowego Below 100,  które jednak prowadzone  jest  przez  osoby, z którymi w Sharmie współpracujemy od wielu lat.

            Ze względu na rekordową ilość uczestników tego  wyjazdu ( ok. 50 osób!) tym razem nurkowania odbywały się jednocześnie z pokładu dwóch łodzi Dream Sea i Flara co jednak nie przeszkadzało w integracji grupy i odbywaniu niemal wspólnych nurkowań.

     Jak zawsze o tej porze roku Egipt przyjął nas wspaniałą, upalną z pogodą z „typową” temperaturą 38 stopni Celsjusza :-), dlatego też wszyscy skrzętnie wykorzystywaliśmy  doskonałe warunki pogodowe i wspaniałą przejrzystość wody, nurkując niemal każdego dnia podczas 14 dniowego pobytu. O wyjątkowości Morza Czerwonego mogliśmy przekonać się jak zwykle  już od pierwszych oddechów pod wodą, 150 gatunków  korali przyjmowały nas ferią barw, a tysiące fantastycznych ryb niejednokrotnie  wprawiały w zachwyt także tych, którzy wracają tu kilka razy w roku. Jednak niewątpliwie najwięcej emocji wzbudził tym razem ogromny  Napoleon, którego udało się spotkać naszej grupie przy Shark& Yolanda Reef. Jego urok i przyjazne nastawienie do nurków możemy podziwiać  na wielu  zdjęciach, ponieważ „rybka”  okazała się niezłym modelem -za śniadaniowe jajeczko na twardo zrobiłaby wszystko ;-).

              Atrakcją zakończenia pierwszego tygodnia pobytu było dodatkowe nurkowanie  na wraku transportowca SS Thistlegorm oraz wyjazd do Dahab, gdzie niektórzy z nas mieli szczęście upajać się zanurzeniem w bezkresnym błękicie The Blue Hole (Andrzej nadal czekamy na Twoje zdjęcia ;-))
         Ponadto w  trakcie wyjazdu część osób pod czułą i fachową opieką Stefana - świeżo upieczonego Instruktora ITDA (GRATULACJE :-)! miała okazję ukończyć rozpoczęty w Opolu kurs  Advanced  Diver.  Dla tych osób drugi tydzień pobytu w Egipcie koncentrował się głównie wokół nurkowań  stażowych na głębokościach pozwalających zdobycie uprawnień Deep Diver.

      W trakcie wyjazdu Leszek, Łukasz,  Andrzej Lodówka vel AGD wspólnie z Hakimem            z powodzeniem wykonali głębokie nurkowanie w Canyonie przy Thomas Reef na głębokość ok.    80 m. Natomiast Piotrek, Hatem, Romek wykonali kolejne udane  trimixowe nurkowanie         w błękicie przy Shark & Yolanda Reef.

            Podsumowując,  był to kolejny udany wyjazd, już czekamy na następny, może tym razem  będzie to jednak Safarii nurkowe, a może  Dahab....?
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH