Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
2002.03 Egipt, Hurghada

To nasz kolejny wyjazd do Egiptu, tym razem typowo turystyczny. Jechaliśmy aby wspaniale ponurkować, a przy okazji wzbogacić swoje doświadczenie. Marian, Magda i Andrzej podwyższali swoje uprawnienia na stopień Advanced Scuba Diver i wykonywali tam nurkowania szkoleniowe.
Zamieszkaliśmy w hotelu Royal Palace, ponieważ już wcześniej tam byliśmy i było w porządku. Po raz kolejny skorzystaliśmy z bazy nurkowej "Divers Lodge", którą uważam za jedną z najlepszych w Hurghadzie, ponadto obsługuje ona nurkowania rekreacyjne jak i techniczne. Nasza grupa liczyła tym razem tylko 10 osób, ale dzięki uprzejmości właściciela bazy dostaliśmy do dyspozycji swoją łódź wraz z przewodnikiem Ahmedem, z którym zaprzyjaźniliśmy się już na drugi dzień. Nazwy lokalizacji nurkowych znałem już z poprzednich wyjazdów, więc cały tydzień był zaplanowany.
Nurkowaliśmy w takich miejscach jak: El Fanadir, Turtel Bay, El Erug, wrak "El Mina", wrak "Sozan", Small Giftun, Shabror umm Gamar, umm Gamar, Hamda Reef.
Aby dzień był zapełniony wrażeniami do końca, każdego wieczoru Ahmed przyjeżdżał po nas do hotelu o godz. 20.00 i zabierał do miasta pokazując atrakcje nocnego życia Hurghady. A wiele się w nim zmieniło od 1999 roku, kiedy byłem tu po raz pierwszy. Liczne paby, dyskoteki czy restauracje sprawiały wrażenie miasta tętniącego życiem wieczorowo-nocnym.
Na tej wyprawie niektórzy doświadczyli czym naprawdę jest nurkowanie. Po paru tygodniach kursu i kilku nurkowaniach w polskich jeziorkach czy kamieniołomach nagle znaleŸli się w miejscu będącym mekką nurkowania. Basia Radecka przyjechała do Hurghady na ostatnie dwa dni nurkowe z miasta oddalonego o 80km, gdzie była na z konferencji naukowej. Dobrze się złożyło bo zaliczyła przy okazji nurkowanie nocne.
W wyprawie brali udział: Basia Radecka, Magda Jagielska, Justyna Łomny, Zosia Malinowska, Marian Jagielski, Andrzej Jagielski, Kuba Pleśniak, Andrzej Kornijczuk, Marcin Stelmach i ja.
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH