Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
2005.06 Vis, Chorwacja

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
W dniach 18.06 - 25.06.2005 odbył się kolejny wyjazd do Chorwacji. Miejscem była nasza stała lokalizacja na południu, najdalej od brzegu oddalona wyspa Vis. Opis tego miejsca możecie zobaczyć w relacjach z poprzednich lat. Wyprawa miała charakter turystyczno szkoleniowy, gdyż odbywały się tu nurkowania zaliczeniowe kursów rekreacyjnych i technicznych na poziomie Entry Level Trimix TDI. Wspólnie z nami nurkowali płetwonurkowie z Częstochowskiego Centrum Nurkowego pod nadzorem instruktora Roberta Jabłońskiego, a gościem szczególnym był Andrzej Nejman.
Podczas naszego tygodnia pobytu nurkowaliśmy w naszych ulubionych miejscach takich jak: Transportowiec Vassilious, leżący przy wejściu do zatoki w kierunku miasta Komiza, wrak statku transportującego kostkę brukową "Teti" jak również wokół wyspy Bisevo gdzie znajdują się takie pozycje nurkowe jak "Błękitna grota", czy "Jaskinia Niedźwiedzia". Ponieważ cały teren wyspy i wszystko, co znajduje się pod wodą stanowi Park Narodowy fauna i flora jest tu bogatsza niż na północy Chorwacji. Na każdym nurkowaniu spotykamy langusty, kongery, ośmiornice czy przepiękne ogrody fioletowych gorgonii.
Jedną z atrakcji jest karmienie olbrzymiego kongera, który od dłuższego czasu zamieszkuje we wraku statku Teti na głębokości około 28m. Konger jest naprawdę duży, co możecie zobaczyć na filmie nagranym podczas tego nurkowania.
Miejsce kultowym pod względem nurkowania jest Bombowiec B-17 leżący około 300m od skalistego wybrzeża wyspy. Ze względu na większą głębokość (70-72m) jest on dostępny dla płetwonurków doświadczonych, nurkujących technicznie. Właśnie w tym miejscu wykonywane są nurkowania zaliczeniowe kursu Entry Level Trimix TDI. Ponieważ nurkowaliśmy w tym miejscu już wcześniej parę razy nasz plan koncentrował się na zrobieniu zdjęć i nagraniu filmu. Samolot jest doskonale zachowany a szczegółowy opis znajdziecie tu!
W przyszłym roku również odwiedzimy Vis, ponieważ tydzień jak zawsze jest za krótki, aby zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca.
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH