Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
2006.03 Egipt, Sharm el Sheikh

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

W dniach 7.03-14.03.2006r w Sharm el Sheikh odbyły się nurkowania techniczne kończące kursy Ex. Range Deep Air, Trimix oraz Adv. Trimix według standardów szkoleniowych ITDA. Jak zawsze korzystaliśmy z usług centrum nurkowego Divers Lodge, które zapewniało nam gazy na wszystkie nurkowania.
 Na początku naszej wyprawy pogoda sprawiła nam troszkę kłopotu i pierwsze dwa dni nurkowaliśmy z brzegu. Po raz kolejny ruszyliśmy w stronę Dahab gdzie odbyły się głębokie nurkowania na powietrzu, trimixie oraz CCR. Warunki w Blue Hole oraz Bells nie zawiodły nas. Doskonała przejrzystość wody oraz brak prądów (w Blue Hole) spowodowały, że wszystko odbyło się zgodnie z planem. Weszliśmy do wody, gdy słońce było po zewnętrznej stronie rafy, więc Arch był doskonale widoczny.
Po dwóch dniach słabszej pogody nareszcie znaleźliśmy się na łodzi. Naszym celem oczywiście Tiran a dokładnie kanion na Thomas Ref.. To moje ulubione miejsce do nurkowań nieprzekraczających 90m. Dla Mariana, Andrzeja i Romka były to pierwsze nurkowania na Trimixie. W samym kanionie jest przepięknie i stosunkowo bezpiecznie. Problem pojawia się czasami przy powrocie, kiedy wypływamy z kanionu i natrafiamy na silny prąd, który niesie nas wzdłuż ściany Thomas Reef.. Mimo to uważam, że to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowań technicznych w Sharm El Sheikh.
Na ostatni dzień nurkowy wybieramy Shark Reef. i Jolanda Reef.. To najgłębsze miejsce na Synaju. Naszym planem jest 100m, ponieważ to nurkowanie zaliczeniowe kursu Adv Trimix.
Morze w tym dniu było bardzo spokojne, co nie zdarza się zbyt często w tym miejscu, więc mieliśmy szczęście. Cała nasza grupa zanurzyła się niemal jednocześnie a towarzyszyła nam jak zawsze operatorka kamery Katia ze studia Focus w Sharmie. Nurkowanie przebiegło bez najmniejszych kłopotów i po upływie 2 godzin wszyscy byli na pokładzie naszej łódzi.
Serdecznie gratuluję zaliczenia i uzyskania uprawnień:
Marian Jagielski – Advanced Trimix Diver ITDA
Andrzej Jagielski – Trimix Diver ITDA
Romek Swoboda – Advanced Trimix ITDA
Mirek Konik – Extended Range Deep Air
Bogdan Bogucki - Extended Range Deep Air
Andrzej Nowacki - Extended Range Deep Air
Magda Jagielska – Advanced Nitrox
Paweł Kucharski – Advanced Nitrox

Chciałbym szczególnie podziękować Panu Ryszardowi Rode z firmy „Zibi” która jest dystrybutorem zegarków CASIO na Polskę, za udostępnienie dwóch modeli zegarków Sea-Pathfinder SPF-70 oraz SPF-100S, które wykorzystywaliśmy podczas nurkowań na 120m i 137m.
Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH