Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
2009.10 Nuno Gomez w Polsce

Foto
Foto
Foto
Foto

Dnia 17.10.2009 r. mieliśmy okazje uczestniczyć w konferencji nurkowej, której główny gościem był rekordzista świata w głębokim nurkowaniu – Nuno Gomes. Spotkanie odbyło się w krakowskiej Rotundzie. Nuno przedstawił ciekawą prezentacje na temat nurkowania jaskiniowego oraz nurkowania w wodach otwartych. Opowiedział nam także o biciu swoich rekordów świata – w chwili obecnej posiada on dwa rekordy:

282,6m – rekord świata w nurkowaniu jaskiniowym, Boesmansgat – RPA

318,25m – rekord świata w nurkowaniu w wodach otwartych, Egipt

Było to dla nas niesamowite przeżycie móc spotkać kogoś takiego – podwójnego rekordzistę świata w sporcie, który tak kochamy. Po raz kolejny mieliśmy okazje podnieść poziom naszej wiedzy nurkowej oraz możliwość wymiany poglądów na temat nurkowania.

Podczas konferencji można było nabyć dwie nowe książki:

"Mrok" - prawdziwa historia o życiu i śmierci w podwodnych jaskiniach z przedmową Nuno Gomeza. Książka opowiada o zejściu na dno najniebezpieczniejszej jaskini świata i śmierci jednego z najwibitniejszych płetwonurków na świecie Dave'a Shawa.

"Autobiografia pod ciśnieniem"- która opowiada o życiu i śmierci legendy nurkowania technicznego którym był Sheck Exley.

tekst: Andrzej Jagielski

To był naprawdę udany wyjazd za co chcę podziękować Marianowi, Krzysiowi i Andrzejowi którzy zorganizowali wyjazd.

Aktualności
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH